Historia (archiwum)

POMOC DLA MAŁYCH PACJENTÓW
SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO W PRZEMYŚLU

WPŁAĆ NA ZRZUTKĘ

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 zwana potocznie koronawirusem, rozprzestrzenia się w naszym kraju w zatrważającym i coraz większym tempie. Szpitale w Polsce najbardziej w chwili obecnej potrzebują materiałów ochrony osobistej, aby maksymalnie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Szczególnie ważne jest to na Oddziałach gdzie leczeni są mali pacjenci. Fundacja "jerzyk" mając to wszystko na względzie postanowiła wspólnie z Wami włączyć się w te działania (oprócz innych inicjatyw podejmowanych przez Fundację).
Dzięki Waszej wspaniałomyślności i złotym sercom możemy chociaż częściowo wesprzeć Oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu na których leczeni są mali pacjenci.
Cała zebrana kwota zostanie przekazana na materiały ochrony osobistej dla personelu i dzieci znajdujących się w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu.



ZBIÓRKA NA REMONT I WYPOSAŻENIE
OŚRODKA REHABILITACYJNO - PSYCHOLOGICZNEGO
FUNDACJI "JERZYK" Z PRZEMYŚLA

WPŁAĆ


Rozliczenie PIT z PITax.pl Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu PITax.pl dla OPP.


Pomagać jest naprawdę łatwo. Wystarczy, że podczas każdych zakupów w naszej drogerii użyją Państwo Wirtualnej Karty Klubu Rossmann. Każda taka transakcja to wsparcie lokalnych organizacji pomagających dzieciom, samotnym matkom, seniorom, zwierzętom.

Już teraz mogą Państwo zagłosować na fundację lub stowarzyszenie, które chcielibyście wspierać. Aby oddać głos trzeba być zalogowanym członkiem Klubu Rossmann. Każdy Klubowicz może oddać jeden głos. Głosowanie trwa do 4 marca.

Nasz cel to przekazanie wybranym przez Państwa organizacjom produktów o wartości 5 mln zł. O tym, jakie to będą produkty zdecydują same organizacje. W ten sposób najlepiej zostaną zrealizowane ich potrzeby.

Pomagamy dzięki Wam (*)

Prosimy o głosy: www.rossmann.pl/pomagamy

(*) treść ze strony www.rossmann.pl

Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk” szuka wolontariuszy gotowych pełnić dyżury w szpitalnym punkcie Fundacji, gdzie chore dzieci mogą wypożyczyć gry planszowe, elektroniczne, książki, adiobooki, zabawki i inne rzeczy.
Szukamy wolontariuszy chcących na zmianę z innymi osobami pełnić tam dyżury w godzinach od 10 do 17. Gwarantujemy bezpłatne dojazdy autobusem MZK z centrum miasta do szpitala.
Wszystkich osoby gotowe poświęcić swój czas dla innych, prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
509 919 212


Akcja „Szlachetna paczka - 2017”

Nasza Fundacja postanowiła w tym roku po raz drugi włączyć się w akcję „Szlachetnej paczki”, która ma na celu wspomóc potrzebujące rodziny i osoby.
Tym razem wybraliśmy rodzinę z Przemyśla, gdzie mama wychowuje samodzielnie dwóch synów: Huberta (14 l.) oraz Szymona (5 l.) Życie rodziny do niedawna układało się dobrze, mimo samotnego rodzicielstwa. Jednak Szymek gdy podrósł zaczął się źle czuć, skarżył się na bóle w okolicach serca. W czerwcu 2017 r. lekarze zdiagnozowali u niego neuroblastomę IV stopnia (nowotwór złośliwy nadnercza). Rodzinie zawalił się świat. Rozpoczęła się długa i trudna walka o życie Szymka - wyjazdy do klinik w Polsce, chemioterapia, bezsenne noce. Nie ma tygodnia by mama z Szymkiem nie była w szpitalu.
Właśnie im bez chwili zastanowienia postanowiliśmy pomóc, aby chociaż trochę odciążyć mamę Szymka i w tych trudnych dla nich czasach chociaż na chwilę wywołać uśmiech na ich twarzach oraz pomóc Szymkowi choć na moment zapomnieć o chorobie.
Niestety nie mogliśmy osobiście uczestniczyć we wręczeniu prezentów gdyż Szymek z mamą znowu przez dłuższy czas przebywali w Szpitalach, dlatego poniżej zamieszczamy relację wolontariusza „Szlachetnej paczki” z wręczenia paczki.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Pani Magda wraz z Szymkiem i Hubertem paczkę otrzymali w dniu, w którym opuścili szpital. Szymek nie mógł się już doczekać spotkania z nami. Dotarliśmy do rodziny w sobotnie popołudnie, a kolejno wnoszone przez nas prezenty trafiły prosto pod choinkę, którą w tym czasie pani Magda ubierała wraz z synami. Szymek i Hubert z radością patrzyli na świąteczne pudełka. Pani Magda z niedowierzaniem i ze łzami w oczach patrzyła jak wnosiliśmy pralkę i mikrofalówkę. Wolontariusze od razu ustawili i podłączyli cały sprzęt. Szymek gdy zobaczył pluszowe dinozaury od razu je mocno do siebie przytulił i powiedział: "są takie kochane i podobają mi się", potem znalazł prezent dla mamy i szybko pobiegł jej go dać. Pani Magda bardzo ucieszyła się z torebki. Hubert od razu odszukał pudełko z butami i zaczął je przymierzać. Ucieszył się także z książek, stwierdził, że teraz będzie miał co czytać. Powiedział także do mamy - "Popatrz mamuś ile jedzenia mamy, takie zapasy na długo nam wystarczą". Pani Magda na koniec się rozpłakała, mówiła że nie wie jak ma dziękować za to wszystko, to tak wiele znaczy dla jej rodziny.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Nie wiem jak dziękować, jak wyrazić wdzięczność moją i synów i jak wyrazić to co czuję. Moje słowa są zbyt małe by to wyrazić. Bóg Was postawił na naszej drodze w tak trudnych chwilach naszego życia. Dzięki Wam zostało ono rozjaśnione promykiem nadziei, a codzienna walka Szymka stała się radośniejsza.


Relację pozostawiamy bez komentarza, gdyż wydaje nam się on zbędny. Po raz kolejny utwierdzamy się w przekonaniu, że pomoc innym i dawanie prezentów może sprawiać więcej radości niż ich otrzymywanie i ma sens.

Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk” z Przemyśla nie zapomina o wspieraniu Oddziału chorób dzieci z pododdziałem pulmonologii dziecięcej, Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.
Nie jest rolą Fundacji leczyć ale wspierać personel Oddziału w leczeniu małych pacjentów oraz prowadzić różnorodne działanie mające za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia u dzieci i ich rodzin. Chcąc realizować te cele Fundacja ”jerzyk” w dniu 9 marca 2017 roku na ręce Z-cy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Renaty Telegi i Pielęgniarki Oddziałowej Elżbiety Mielnik przekazała 17 kolorowych bluz dla wszystkich pielęgniarek z Oddziału. Dzięki temu już od tego dnia kolorowe motyle na bluzach pielęgniarek mogły cieszyć oczy małych pacjentów Oddział.
Również same pielęgniarki były bardzo zadowolone nie tylko z jakości otrzymanych bluz ale i ich radosnych kolorów.

Dlaczego Fundacja ”jerzyk” postanowiła wyposażyć personel Oddziału dziecięcego w takie bluzy?
”Zwłaszcza na oddziałach pediatrycznych personel powinien zrezygnować z chłodnej, sterylnej bieli na rzecz kolorów, żeby chorym dzieciom było raźniej, barwne otoczenie bardzo poprawia nastrój” – twierdzi Artur Cieliński – Prezes Zarządu Fundacji.

”Dziękujemy Fundacji ”jerzyk” za ufundowane mundurki, od lat fundacja z nami współpracuje i wspiera naszych małych pacjentów. Współpraca ta układa się wzorowo. Otrzymane mundurki są kolorowe i przyjemne dla oka, wywołują uśmiech na twarzy, są zwieńczeniem starań kierownictwa oddziału i dyrekcji szpitala o stworzenie na oddziale atmosfery ciepła i radości. Bajkowe scenki wymalowane na ścianach i na kolorowo ubrany personel na pewno zmniejsza odczuwanie tzw. syndromu białego fartucha, wpływa korzystnie na samopoczucie naszych małych pacjentów i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia” – stwierdza Z-cy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Renata Telega.


Szanowni Państwo - Drodzy Przyjaciele

 

Uprzejmie informujemy, iż nasza Fundacja rozpoczęła współpracę z Kancelarią Roczniak Tokarczyk i Partnerzy - Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów z s. w Rzeszowie z siedzibą w Rzeszowie (35-310), przy ul. Rejtana 36/4/2, Oddział w Przemyślu (37-700) przy ul. Ratuszowej 10/6.

Każdy z Was, kto potrzebuje wsparcia prawnego może skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w Przemyskim Oddziale Kancelarii przy ul. Ratuszowej 10/6, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty (Kancelaria Prawna Roczniak Tokarczyk i Partnerzy - Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Oddział w Przemyślu (37-700) przy ul. Ratuszowej 10/6, tel. 663 833 361).

Anioł Dobroci 2014
Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza „ORATORIUM” we współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu, na przełomie roku, już po raz kolejny zorganizowała konkurs pt.: "Anioł Dobroci". Do Konkursu można było zgłaszać osoby fizyczne, które ze szczególnym zaangażowaniem i poświeceniem niosły pomoc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie statuetki i dyplomu nastąpiło 06 stycznia 2015r. podczas Wielkiej Parady Aniołów pod przewodnictwem Trzech Króli. W tym roku nagrodę i stosowny dyplom z rąk Metropolity Przemyskiego abp Józefa Michalika i Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy odebrał Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” Artur Cieliński.
Nagrodzony bardzo serdecznie podziękował księdzu Arcybiskupowi i Prezydentowi Miasta za dostrzeżenie podejmowanych przez niego działań dla dobra chorych dzieci jednocześnie zaznaczając, że traktuje tę nagrodę jako uznanie, działań całej Fundacji i wszystkich jej członków a nie tylko jednego człowieka. Jednocześnie podziękował on wszystkim sponsorom Fundacji, pozostałym darczyńcom, wolontariuszom a także osobom zaangażowanym w działalność Ośrodka Rehabilitacyjno – Psychologicznego prowadzonego przez Fundację. Fundacja ”jerzyk” działa do ok. 5 lat starając się pomagać dzieciom i młodzieży przewlekle chorej podejmując różnorodne działania, które mają psychiczne i psychologiczne skutki leczenia i terapii u dzieci oraz wspierać ich rodziny.


Pomagamy Oliwi - udana akcja
Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Polonii Przemyśl ”PRZEMYSKIE BRACTWO” w dniach 15.12.2014 r. – 31.12.2014 r. przeprowadzili akcję polegająca na zbiórce pieniężnej na zakup wózka inwalidzkiego i ewentualną dalszą rehabilitację dla chorej na przepuklinę oponowo-rdzeniową, 6-cio letniej Oliwi.
Oliwia jest wesołym i uśmiechniętą dziewczynką, która jednak boryka się z tą straszna chorobą. Odpowiedni wózek jest dla niej niezbędnym środkiem transportu. Jednocześnie pozwala jej na kontakt z otoczeniem, innymi dziećmi, spacery czy dojazdy na rehabilitację. Obecny wózek jest już za mały i wymaga wymiany. Rodziców Oliwi nie stać na zakup nowego wózka. Jest to wydatek rzędu 9-12 tysięcy złotych (w zależności od wyposażenia). Część kosztów zakupu ma pokryć NFZ i PFRON ale i tak pozostaje dosyć spora kwota. Dlatego też wspólnie postanowiliśmy pomóc Oliwi.
W wyniku akcji udało się zebrać prawie 2.971 zł, jednocześnie Fundacja ”jerzyk” postara się i ze swoich środków dołożyć odpowiednią kwotę. Kwota 3.460 zł wpłynęła też bezpośrednio do rąk mamy Oliwi. Razem daje nam to kwotę 6.431 zł.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną dobroć serca.


Finał akcji „Rozkręcamy rehabilitację”
Artur Cieliński prezes naszej Fundacji i przedstawiciel Posła Piotra Tomańskiego uczestniczyli w uroczystości zakończenia i rozdania nagród uczestnikom i finalistom akcji „Rozkręcamy rehabilitację”. Uroczyste podsumowanie akcji miało miejsce w dniu 21.06.2012 r., w sali widowiskowej Centrum Kultury i Nauki „Zamek” w Przemyślu. Akcja nad którą patronat objął Poseł Piotr Tomański miała na celu zbieranie plastikowych nakrętek w szkołach powiatu przemyskiego. Nakrętki te następnie zostaną oddane do skupu, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży posłużą na rehabilitację i pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.
Uroczystość rozdania nagród swoją obecnością zaszczycił również zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Pan Wojciech Błachowicz, a o uprzyjemnienie tego wydarzenia swoim występem wokalnym zadbała Monika Damaszko.


Pierwsze miejsce w akcji zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6, drugie Szkoła Podstawowa w Walawie, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 4 z Przemyśla (szkoła ta zebrała największą ilość nakrętek – ok. 1300 kg). Indywidualnie najwięcej nakrętek zebrała Anita Bardzińska ze Szkoły Podstawowej w Grochowcach (70 kg).

Wspólnie zebraliśmy ponad 3,5 tony nakrętek za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.



I Koncert Charytatywny Naszej Fundacji - „Rozkręcamy rehabilitację” - pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej


Foto: Łukasz Delmanowicz

Fundacja "Jerzyk" i "Przemyscy Szosowcy"
Kim są "Przemyscy Szosowcy"? To niewielka grupa pięciorga ludzi, których połączyła wspólna pasja - rowery. Wszystko zaczęło się rok temu, dokładnie 16 kwietnia 2011r., kiedy Daniel, założyciel grupy, odkrył, że mógłby dzielić z kimś swoje zamiłowanie do rowerów. Nie musiał długo czekać na odpowiedź, ponieważ, jak się okazało, w naszym mieście są osoby o takich samych zainteresowaniach. Na samym początku zawsze jest trudno, ale dzięki odpowiednim ludziom oraz ich nastawieniu, wszystko przychodzi z łatwością i cała ciężka praca opłaciła się. Po udanym pierwszym sezonie przyszedł czas na to, aby ruszyć "z kopyta" w drugim. W tym roku, grupa odżyła i poszła z biegiem technologii, m.in. powstała strona internetowa: www.roweryprzemysl.npx.pl oraz fanpage na facebook’u. Do Daniela w Marcu dołączyli: Piotr Paradysz, Michał Miś, Patryk Klechowski oraz Marcin Winiarczyk. Niedawno grupa "Przemyscy Szosowcy" nawiązała współprace z naszą organizacją. Na ich strojach widnieje logo fundacji, a wszystko po to, aby pomóc dzieciakom w potrzebie.
Jeśli chcecie do nich dołączyć, serdecznie zapraszamy na ich stronę internetową gdzie możecie znaleźć dane kontaktowe. Nabór wciąż trwa!

Pod koniec 2011 roku Prezes naszej Fundacji spotkał się w Warszawie z Martyną Wojciechowską i osobiście wręczył jest statuetkę "Rubinowego jerzyka 2011" jaką w "kategorii osoba" została jej przyznana przez naszą Fundację za działania mające na celu pomoc dzieciom przewlekle chorym oraz za bezinteresowne zaangażowanie się w realizację celów statutowych Fundacji. Dziennikarka była bardzo wzruszona przyznaniem jej jako pierwszej wspomnianej nagrody i zapewniła, że w dalszym ciągu będzie się starała wspierać naszą Fundację i służyć jej pomocą. Nasza statuetka zajęła honorowe miejsce na półce z nagrodami obok otrzymanej przez nią kilka dni wcześniej statuetki "Róże Gali 2011".